Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Päivän purnaus!
K70:
Muutama burnaus on tullut jäähallilla tehtyä -79 Camarolla ja -68 Chargerilla.
Ja nyt on taas iskenyt aivan tolkuton vimma saada ameriikan herkkua talliin.
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: K70 - 24.01.2015 kello on 22:25 ---Muutama burnaus on tullut jäähallilla tehtyä -79 Camarolla ja -68 Chargerilla.
Ja nyt on taas iskenyt aivan tolkuton vimma saada ameriikan herkkua talliin.
--- Lainaus päättyy ---
Niinpä... :)
Tässä on mennyt muutama talvi-ilta Willyksen kimpussa. Alkaa pikkuhiljaa nuo tuumamittaiset pultit ja mutterit hahmottua.
Vielä kun tulis kiristettyä ne oikeisiin paunoihin.
Rölli:
--- Lainaus käyttäjältä: Aakku - 24.01.2015 kello on 22:59 ---Niinpä... :)
Tässä on mennyt muutama talvi-ilta Willyksen kimpussa. Alkaa pikkuhiljaa nuo tuumamittaiset pultit ja mutterit hahmottua.
Vielä kun tulis kiristettyä ne oikeisiin paunoihin.
--- Lainaus päättyy ---
kun jokapäivä ajaa ja uudesta projektista haaveile, pysyy tuumat osineen hallussa ;D
virpimu76:
Kuolleena olet onnellinen,,,vai oletko kuullut kuolleen valittavan..noup se ON eläväisen etuoikeus Thumb
Ipsu:
Juu, mää tierän et tää tämmösiä ämmien kotkotuksia mut voi p**kele ku taas ottaa päähän.
Sitä koitti niin olla ystävällinen ja avulias ja lainata likan laskettelusuksia ja monoja serkulleen. Serkkulikka kävi niitä kokeilemassa jalkaan, et passelit olis. Nyt sieltä serkkulikan äiti avautuu että me ei oo hälle kerrottu et nää mein monot onki viis numeroo liian suuret (jonkun taulukon mukaan kokoa 38) ja hän on nyt lapsellee ettinyt vallan vääränkokosia monoja!! Ei auttanu vaik koitin sanoo et mein likka käyttää 33 numeroisii kenkii ja sille ne on sopivat, 37 käyttävä sisko ei oo noit monoi saanu enää viime talvena sopimaan jalkaansa. Mut eii... Rouva kokee tarvetta avautua siitä et mein olis pitäny tietää ja hänel tämmönen asia kertoo ku on niin turhaan ettiny ihan vääränkokosia.. :'( No joo, anteeks enpä moista tienny minäkää..
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta