Tekniikkakeskustelut > Vetoautot

Minkä auton sinä ostaisit

<< < (46/182) > >>

aaoulusta:
Toyotan! viikko sitten uusittu kalustoa..

hartsakoski:
Hondan.Viikolla pihaan ilmestyi -07 Cr-V.Bensakone,automaattiloota.

MarkoA:

--- Lainaus käyttäjältä: hartsakoski - 22.02.2015     kello on 21:54 ---Hondan.Viikolla pihaan ilmestyi -07 Cr-V.Bensakone,automaattiloota.

--- Lainaus päättyy ---

Jees. Onko paljon kilsoja? Mullakin oli yhtenä vaihtoehtona. Mutta kun oli 10k€ budjetti ja tavoitteena saada alle 200tkm ajettu niin Mitsu tuli ostettua. Bensaa palaa, mutta meno on ihan ok. Mites Hondalla?

Alan:
Tämmöinen olisi hyvä. Yksinkertainen ja toimiva tekniikka. Perusauto on sama kuin mun ensimmäinen autoni, vuosimalli oli 1968. Tää lienee liki 30 vuotta uudempi.


700:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 22.02.2015     kello on 13:47 ---On se hinta ratkaiseva kaikessa tuotannossa. Etuvetoisuus on yksi tekijä, saadaan asuinosa pidettyä matalalla. Etuvetoisena ei MB eikä Ford tarjoa alustaa 4 tonnin painoluokassa.

--- Lainaus päättyy ---
Joo ei MB tarjoa etuvetona, mutta eikös se takaveto ollut parempi tupa-autoon ja niitä tyrkytetän Fiuden kanssa suurin piirtein samaan rahaan myös tuohon alle 3500 kg luokkaan.

Tuo Alanin tarkoama Lada on kyllä yksinkertaista tekniikkaa, mutta vaatii omistajaltaa hieman harrastuneisuutta, kun se kaipaa hieman enemmän huolenpitoa perus länsiautoon verrattuna. Hyvä lämmityslaitehan niissä oli  :D . Muuten ei taida täyttää ketjun aloittajan vaatimuksia.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View