Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä
Aggregaattien vertailua 2015
ihaa:
Eihän se alustan akku tyhjene kun eihän sitä mikään ole kuluttamassakaan ja Bavaria et taida muistaa että me täällä kotimaassa emme tykkää startata autoa kylmiltään. Agrella onnistuu moottorinlämmittämi nen mikäli autossa ei ole Aldea tai webastoa.
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: MCL - 22.01.2015 kello on 12:35 ---Hondalla neljä vuotta.
--- Lainaus päättyy ---
Hyö luottaa tekeleensä. Jos yksi vuosi, niin ei ole luottoa valmistajalla eikä sitä vähää ostajalla. ;)
JPS:
Tai sitten se kompensoi sitä hintaa,jää nähtäväksi.
Ketjun aloittaja pyysi kokemuksia nimen omaan näistä halvoista agrekaateista ja pyysi jättämään mutu jutut pois ja itseänikin kiinnostaa kommentit sellaisilta joilla kyseisiä laitteita on.
Mutulla vetelystä ei varmaan kukaan hyödy.
MCL:
"Halpojen" agrekaattien laadusta lienee mahdotonta saada yleispätevää vastausta, koska halpatuotannolle on ominaista suuret laatuvaihtelut jopa tuotantoerien välillä.
Kaikki valmistajat osaavat tehdä halutessaan halvalla, mutta seurauksena yleensä olevat "halvat" ja/tai vaihtelevat ominaisuudet rajaavat ko valmistustavan halpamerkkeihin.
Laadun tekeminen maksaa enemmän ja jokaisen on oman käyttönsä pohjalta harkittava, kuinka paljon on valmis varmempaan laatuun sijoittamaan.
"Masi":
--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 22.01.2015 kello on 13:17 ---Eihän se alustan akku tyhjene kun eihän sitä mikään ole kuluttamassakaan ja Bavaria et taida muistaa että me täällä kotimaassa emme tykkää startata autoa kylmiltään. Agrella onnistuu moottorinlämmittämi nen mikäli autossa ei ole Aldea tai webastoa.
--- Lainaus päättyy ---
Eipä mulla ole mitään moottorin lämmitintä ja toisaalta ne kylmäkäynnistyksest ä tulevat huolet on sitten jos on yli 200 000 km eli ne on muiden huolia. Ja sullahan ei niitä kylmä käynnistyksiä tule kun vekotin seisoo vajassa säilössä kuin vanha valmet 351. ;)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta