Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot
Nettikaravaanista poimittua (m-autot)
Raksaus:
--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 27.01.2023 kello on 12:46 ---Myyjää ei sitten kannata näissä asioissa uskoa, jopa liikkeissä puhuvat välillä puuta heinää. Eräässä siilinjärveläisessä liikkeessä otti myyjä taannoin kunnolla kierroksia, kun kerroin, että väitteesi myymäsi auton rakenteen puuttomuudesta ei pidä paikkaansa. Samaan hengenvetoon väitti, että puuta on Hymerienkin seinissä. Ei ole. Rintajoupeilla sun muilla vastaavilla ei edes tajuta asian merkitystä.
--- Lainaus päättyy ---
Kävin tänään makkaralla Best caravanilma kun heillä oli talvinäyttely. Keskustelun myyjän kanssa joka kertoi että Flaireissa ainakin 2005-2009 olisi ollut keulan suhteen kosteusongelmia useissakin. Ikkunan puittert kuulemma vuotaa. Samoin takatalleissa ongelmia. Kysyin puuttomuudesta, koska olen itse ollut käsityksessä että olisi puuttomat seinärakenteet. Best caravanin edustajan mukaan näin ei kuulemma ole ja kysyin myös Hymereistä ja kertoi ettei niissäkään. Vähän tätä ihmettelin mutta en nyt jaksanut alkaa asisasta ihan vääntämäänkään, kun oli ihan sama kumpi on oikeassa. Mutta tosiaan heräsi mielenkiinto onko oma käsityksen asiasta siis väärä. Olettaisi että alan asiantuntijalla olisi asia hallussa. Toisaalta kun on nöitä myynti-ilmoituksia lueskellut vuosien varrella jotka on ihan alan liikkeiden tekemiä ja ihan puuta heinää niin luottokaan ei ole mitenkään absoluuttinen.
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 28.01.2023 kello on 15:00 ---Vain tosi miehille: https://www.nettikaravaani.com/flair/8000i/1606398
--- Lainaus päättyy ---
Kummallinen auto kun ei ole ruokailu-/oleskelutilaa ollenkaan. Ainakaan kuvissa ei näy.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 28.01.2023 kello on 20:04 ---Kummallinen auto kun ei ole ruokailu-/oleskelutilaa ollenkaan. Ainakaan kuvissa ei näy.
--- Lainaus päättyy ---
Tosimies syö vain makkaraa ja kossua halkopinon takana.
armas ujomieli:
😂 Taitaa olla tuo nk. toimiston tuoli mikä näkyy vaan.
Hesus:
--- Lainaus käyttäjältä: armas ujomieli - 28.01.2023 kello on 21:00 ---😂 Taitaa olla tuo nk. toimiston tuoli mikä näkyy vaan.
--- Lainaus päättyy ---
gynekologin tuoli.
Ei tuo keula hulluimmasta päästä ole, mutta tuo olohuoneratkaisu ei kyllä itseä miellytä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta