Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot
Nettikaravaanista poimittua (m-autot)
tapsa12345:
Tässä vähän myynti-ilmoituksen mallia Thumb Thumb Thumb
https://www.nettikaravaani.com/hobby/siesta-t-555/1534615
kimi:
Ei yhtään kunnon ulkokuvaa ja jokainen kuva stailattu jouluaiheiseksi. Minusta tuollainen ei myy, asialliset kuvat on ehdottoman tärkeitä myydessä.
Hesus:
stailaus ja fiilistelykuvat on joskus mukavia, mutta niiden lisäksi olis hyvä olla muutama sellainen mistä näkee oikeasti minkälainen tuote on.
Raksaus:
--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 9.12.2019 kello on 20:58 ---Ei yhtään kunnon ulkokuvaa ja jokainen kuva stailattu jouluaiheiseksi. Minusta tuollainen ei myy, asialliset kuvat on ehdottoman tärkeitä myydessä.
--- Lainaus päättyy ---
Sinänsä ihan mielenkiintoinen kokeilu jollakin. Jos auto vastaisi sitä mitä olisin hakemassa, niin voisin kiinostuakin. Vaikea sanoa miten vaikuttaa myyntiin, kun varsinkin käytetyn asuntoauton myynti taitaa jonkin verran poiketa yleisten joulutavaroiden myynnistä Toisaalta mm. Mercedes ainakin muutama vuosi sitten jenkeissä oli panostanut aika isosti joulumainontaan. Ja taitaa panostaa muutkin merkit. Markkinoinnin kursseilta muistelen itse anekdoottina tutkimuksen, että joululaulujen soittaminen myymälässä lisää myyntiä. Eli ei nämä joulusomistukset pelkkästään joulujuhlan takia kaupoissa ole.
Omasta mielestä käytetty asuntoauto pitää oikeasti aina nähdä paikanpäällä. Kuvat voi valehdella aika lailla suuntaan jos toiseen.
Alan:
Ohittaisin tuollaisen ilmoituksen saman tien. Viestii myyjästä, joka ilmeisesti on myös omistaja ja käyttäjä, aika paljon.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta