Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot
Nettikaravaanista poimittua (m-autot)
Rauno:
Ihme ettei sohvaryhmä ole tehty L muotoon, lisäisi huomattavasti oleskelu tilaa.
Taitaa olla vielä styroksi puurima rakenne? Onko kaksoispohjaa?
Jos olisin vaihtamassa kuljinta niin tämä olisi korkealla listalla
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=286482565&categories=PartlyIntegrated&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.m akeId=8300&minFirstRegistratio nDate=2008&minPrice=39000&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&searchId=81172652-7ca1-34b7-496f-a26638537349
palokurki:
^ tuossa taitaa olla se puoli-integroidun perusvitsaus, että etupetin alas laskeminen = kaikki nukkumaan. Mulla integroidussakin ilta loppuu niiltä käännettäviltä ohjaamon jakkaroilta, koska petin korkeutta ei voi säätää.
"Masi":
Eriste on ESP eli saksalaisten testien mukaan parempi matkailuväline käytössä kuin uretaani, kestää taivutusta, on kevyttä ja lämpöarvokin on niin lähelä uretaania että käytännön eroa ei huomaa. Testi juttu löytyy promobilin sivuita.
Ja löytyyhän tuolta teknisistä tiedoista Doppelboden = tuplapohja
Hesus:
--- Off-Topic: ---harmittavaa kun mobile.de:ssä ei pysty valitsemaan hakuehdoissa vetotapaa Thumbd
Turhan Höpöttäjä:
^
Eiköhän Suomenkin markkinoilta löydy tuon tyyppinen kuljin. Onhan niitä tarjolla kuitenkin tuhatkunta. ;)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta