Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot
Nettikaravaanista poimittua (m-autot)
jiikoo:
--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 1.07.2016 kello on 08:42 ---Nythän tuota on päivityksellä pyritty Fordissa korjaamaan. Jos kone on kunnossa ja softan päivitys tehty/tehdään, niin huoli on varmaan pienempi.
--- Lainaus päättyy ---
Tuo päivitystieto on mennyt kokonaan ohi, missä tietoa?
Alavääntöhän noista on kokonaan kateissa alunperin ja siihen on softaa saatavissa.
88k5:
^
http://www.etis.ford.com
..VIN koodi ao. kohtaan (valmistenumero esim. otteesta) antaen tietoa avautuu..
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: jiikoo - 1.07.2016 kello on 10:44 ---Tuo päivitystieto on mennyt kokonaan ohi, missä tietoa?
--- Lainaus päättyy ---
Tällä viikolla käytin omani tuossa päivityksessä. Työnvastaanottajan puheista ymmärsin, että sillä saatetaan välttää 8-tonnin remontti.
Jännä yksityiskohta on, että käytin marraskuussa auton merkkihuollossa ja tieto tuosta päivityksestä tuli joulukuussa.
Pertti K:
--- Lainaus käyttäjältä: Make78 - 1.07.2016 kello on 10:10 ---Onko toi Adria laadultaan paljonkin huonompi? Esim. korin saumat, vuodot jne.
--- Lainaus päättyy ---
Velipojalla oli n. tuonikäinen Adria uudesta ja vaihtoi sen pari vuotta sitten pois. Pikkuvikaa (sähkövikaa, sisustan repsotuksia ym.) oli ihan tolkuttomasti, sanoi että n. 50-kohtainen vikalista oli parhaimmillaan, tosin osa niistä Hiivatissa. Oli kyllä varmaan joku ma-kpl, luulisi kuuluvan enemmänkin jos tuo on normistaso. Vuodoista en muista maininneen.
Make78:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 1.07.2016 kello on 11:44 ---Tällä viikolla käytin omani tuossa päivityksessä. Työnvastaanottajan puheista ymmärsin, että sillä saatetaan välttää 8-tonnin remontti.
Jännä yksityiskohta on, että käytin marraskuussa auton merkkihuollossa ja tieto tuosta päivityksestä tuli joulukuussa.
--- Lainaus päättyy ---
Eli oliskos viisainta sitten katsoa fiiun 2.3 tekniikalla (kyllähän sillä alustalla varmaan suoraankin pystyy ajamaan). Jakohihnaa, niveliä ja pisteosia jne. nyt vaihtelee surutta, mutta mäntävauriot tms. rupee kuulostaan mul...ta suussa :o
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta