Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Vuosi 2015 , onko uusia ulkomaanmatkoja jo suunnitteilla matkailukulkimella
kimi:
Nyt talvella pohjoissuomi ja ainakin Ruotsi, mahdollisesti piipahdus Norjan puolelle. Toukokuussa viikon verran Baltiassa taitaa tulla 11 peräkkäinen yhdistetty työ/lomamatka. Kesällä sitten katsotaan miten vaimo pystyy pitämään vapaita ja osuuko ne miten muuton kanssa. Jonnekin silloinkin, ehkä vaan itämeri kiertäen
Alan:
--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 5.01.2015 kello on 15:05 --- Jonnekin silloinkin, ehkä vaan itämeri kiertäen
--- Lainaus päättyy ---
Tästä tulikin mieleen, että taidetaan kiertää Itämeri vastapäivään, eli ensin Ruotsiin. Ei pääse ilkeät autonpunnitsijat nipottamaan, jos vaikka olisikin muutama kymmenen kiloa punaviiniä liikaa mukana.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 5.01.2015 kello on 08:26 ---
Mitä meinaa avaaja itse? :)
--- Lainaus päättyy ---
Kyll se Via Baltica kutsuu, tarkkaa määrämpäätä ei vielä tiedossa, etelämpänä ainakin kuin Baltia
Rauno:
Baltiaa alas kesäkuun lopulla, sinne missä on lämmin! Ei muuta suunnitelmaa ja toivottavasti aikaa n5 viikkoa.
Nafta on halpaa siksi baltian kautta. Tallinnassa kuulemma jo alle € litra.
Weicco:
Tuota Balttian reittiä myös miettinyt ja jos kelit on kohdillaan, niin merenrannalla olevat cämppärit kiinnostaa, kelien mukaan voi viipyä pitempääkin samassa paikassa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta