Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Vuosi 2015 , onko uusia ulkomaanmatkoja jo suunnitteilla matkailukulkimella
Onneva:
Nyt on elokuun loppupuolelle suunnitelmissa etelä-Puolaa, jonne ei ehditty viime kesänä.
Viime kesän reissu pohjois-Puolaan Baltian kautta maksoi 1700 euroa, ukko, akka, koira, hiace ja hobby.
Kuluissa on 4000 km ajoa, naftat, tiemaksut, kämppärit ja Hki Tallinna Hki laivaliput.
Ruokaa en ole laskenut kun on joka maassa halvempaa kuin meillä ja syödä pitää ja saa jokatapauksessa.
Samanlaisella budjetilla mennään tänäkin kesänä ja on halvempaa kuin kotimaan kierros.
"Masi":
kyllä se Finnlines on ilmeisesti alkanut katsoa hintoja alaspäin, sillä iellä joululoma suomeen maksoi edes takaisin 2 aikuista,1 lapsi,2 koiraa, ikkunallinen hytti ja alle 8m matkamökki noin 1500 euroa ja siitäkin summasta miltei 400 euroa koirien osuus. Pari vuotta takaperin samalla kokoon panolla pääsiäismatka maksoi pikkaisen yli 2000 euroa.
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 29.01.2015 kello on 18:38 ---kyllä se Finnlines on ilmeisesti alkanut katsoa hintoja alaspäin, sillä iellä joululoma suomeen maksoi edes takaisin 2 aikuista,1 lapsi,2 koiraa, ikkunallinen hytti ja alle 8m matkamökki noin 1500 euroa ja siitäkin summasta miltei 400 euroa koirien osuus. Pari vuotta takaperin samalla kokoon panolla pääsiäismatka maksoi pikkaisen yli 2000 euroa.
--- Lainaus päättyy ---
Järkyttäviä hintoja :o
K.E.V:
Oisko markkinavoimat?
Toisaalta ihmettelen 2x2 tunnin matkaa eestaas Tallinnaan vaunun kanssa ilman hyttiä, ilman mitään 500€
Jotenkin tuntuu että Finnlines on suhteessa halpa matkan pituuden huomioon ottaen. Ja jos menossa länsi-eurooppaan niin ehdottomasti Finnlines
seppoko:
Otsikko on:"uusia ulkomaanmatkoja". Nyt menee niin, että hiukan ajateltu kevätmatka menee pipariksi. Tai ainakin lyhenee kierrokseksi Baltiassa tai Ruåtsissa. Jos niitäkään?
Saattaa siirtyä kotimaan matkailuksi?
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta