Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
ZTE (DNA) MF60
seppoko:
Sattuisiko joku tietämään, onko tuo ym. mokkula entinen?
Aamupäivällä se lakkasi toimimasta eli meni totaalisen pimeäksi. Nyt olen yrittänyt saada siihen henkeä. Mutta ei tule muuten kuin ottamalla akun vähäksi aikaa irti. Silloinkin vaan tulee hetkeksi teksti power on. Tosin sekin häviää muutamassa sekunnissa. Sen jälkeen ei tapahdu mitään, paitsi toistamalla akku pois jne.
Jos tuo o entinen, niin suosituksia hyvästä edullisesta 4G mokkulasta.
seppoko:
Lisään vielä, että uushankintaan ei tarvitse/kannata kertoa netistä tilattavia, vaan suoraan ja heti kaupasta saatavia.
K.E.V:
sierra 762s , mitäs jos akku sökö? toimiiko töpselissä?
entäs löytyykö siitä reset?
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 22.12.2014 kello on 18:58 ---sierra 762s , mitäs jos akku sökö? toimiiko töpselissä?
entäs löytyykö siitä reset?
--- Lainaus päättyy ---
Akkua minäkin ajattelin, mutta kun oli USB- kaapelilla kiinni tietsikassa, kun lakkasi toimimasta. Eikä näytä näytöllä, että edes latautuisi. Käyttöohjeesta en löytänyt resetointia, eikä taida voida resetoida kun ei saa päälle.
K.E.V:
wps ja virtanäppäintä yli 5 sekuntia yhtä aikaa resetoi purkin.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta