Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Miten lisätään uusi käyttäjä Windows 8.1:seen?
Topelius:
Yksi työkaveri sai yhden hp:n tabletin adminin salasanan jumiin? Onkohan olemassa mitään muuta keinoa kuin asentaa käyttistä uudelleen? Eikä oem lisenssiä taida edes pystyä?
Alan:
Mulla on kanssa yksi läppärinpska jumissa samasta syystä. En ole ajanpuutteessa innostunut sitä laittamaan tähän mennessä.
88k5:
--- Lainaus käyttäjältä: Topelius - 15.11.2016 kello on 15:23 ---Yksi työkaveri sai yhden hp:n tabletin adminin salasanan jumiin? Onkohan olemassa mitään muuta keinoa kuin asentaa käyttistä uudelleen? Eikä oem lisenssiä taida edes pystyä?
--- Lainaus päättyy ---
Ilmeisesti kone ei ole ad:ssa kiinni - lokaalit tilit?
Topelius:
Joo ei ole kiinni ad:ssa. Lookaali tilim pitäisi saada jotenkin admin salasana selville tai laitettu uusi. Netistä löytyy kyllä kikkoja, mutta toinen ongelma on saada se buuttamaan cd:ltä tai dvd levyltä. Tuo uefi boot näköjään vaikeuttaa hommia.
99:
--- Lainaus käyttäjältä: Topelius - 15.11.2016 kello on 16:05 ---Lookaali tilim pitäisi saada jotenkin admin salasana selville tai laitettu uusi.
--- Lainaus päättyy ---
Ei salasanan vihjetoiminto auta?
http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta