Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
mitä olet viimeksi tuunannut ?
Alan:
Aloitin Ikean puisten ruokailuvälinetelin eiden tuunaamisen vaanarikäyttöön. Hioin ensin kevyesti 240 paperilla tikut ja virheellisyydet pois ja pyöristin kulmia. Seuraavaksi Osmocolorilla sävy vastaamaan Hymerin puuosia. Noita menee 4 kpl kaappien oviin, ovat todella mainioita pikkutavaran säilytyslokeroita. Knausiinkin sellaiset jo kerkesin tehdä. Maksavatkin jotain 4 euroa kappale.
Weicco:
--- Lainaus käyttäjältä: vesako - 2.10.2011 kello on 19:14 ---Laita nyt johonkin seinään Alppimaisemaa ehkäisemään
laskettelukuumetta kesällä. ;)
--- Lainaus päättyy ---
Talvella ehtii laskee sen verra ettei kesällä vielä ala poltteleen :) marraskuun puolenvälin jälkeen pitää alakaa jo monoja sovitteleen ja ootteleen rinteiden aukenemista :D
sipu:
--- Lainaus käyttäjältä: Weicco - 2.10.2011 kello on 19:08 ---Makkarin seinää tuunattu hiukan. Piti vetäistä kesätapetti talvea vasten. Homma jatkuu vielä muiden seinien osalta
--- Lainaus päättyy ---
voi sitten sanoa ,et melkein ..nukutaan palmujenkin alla ... siis melkein.. :)
Ossi66:
Tuunasin katolle 12.5 metriä uutta lumiestettä, että pysyy lumi katolla ensitalvena.
Aiemmin oli lumiesteet kahdessa tasossa ja 6-7m ilman lumiestettä. Esteetön osa tuli aina katolta alas ja viime keväänä veti väkisin osan muun katon lumesta mukanaan. 5 metriä lumiesteestä mankeloitui littuun ja terassin kaiteet hajosi lumen alle.
Nyt on lumieste koko lappeella yhtenä linjana, niin ei tarttee enää huolia tuolla asialla.
Dorotea:
Eilen tuunattiin sen verran, että pihakeinu sai päälleen pressun. Ei pääse tulevan talven lumet nyt keinuttelemaan siinä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta