Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit

Solifer 550 DL jääkaapin lämmön ulostuuletus

<< < (3/4) > >>

Yrjö:

--- Lainaus käyttäjältä: ose - 31.08.2014     kello on 23:32 ---Seinästä ainakin tuulee sisälle talven viimoilla..

--- Lainaus päättyy ---
   Siksi mielestäni on hyvä, että on lämmön tupaan otto on mahdollista, jopa viileinä kesäöinä.

jorma:
Ala-ilma-aukon sihti on varsin pieni silmäistä ja aika herkästi likaantuuva paikka. Kannattaa puhdistaa.

ose:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 -  1.09.2014     kello on 07:57 ---Joskus näin jossain vaunussa tälläisen ratkaisun.

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---
Kuvan mallinen ei vaan sovellu 550 ja muihin joissa on vain yksi ilman sisääntulo, jääkaapin alla, menee koko ilman sisääntulo poikki.

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: ose -  1.09.2014     kello on 19:15 ---Kuvan mallinen ei vaan sovellu 550 ja muihin joissa on vain yksi ilman sisääntulo, jääkaapin alla, menee koko ilman sisääntulo poikki.

--- Lainaus päättyy ---

Ritilä pitää laittaa seinään tietenkin.

relluttelija:
Ose varmaan tarkoitti sitä, että tuo jääkaapin takana oleva sola tukitaan. Eli pitää tehdänuusia korvausilmareikiä muualle vaunuun, jos tuon solan tukkii. Itse laitoin seinään ritilän ja uusi reikä lattiaan vaikka penkin alle.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View