Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Microsoft siivoaa huijaussovellukset kaupastaan
99:
Microsoft on vihdoin alkanut siivoamaan sovelluskauppaansa siellä vilisevistä huijausohjelmista.
http://www.tivi.fi/kaikki_uutiset/microsoft+siistii+quothuijausten+likakaivoaquot++poistanut+jo+yli+1500+sovellusta/a1007058
K.E.V:
Kunpa Google Play tekisi saman Thumb
99:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 28.08.2014 kello on 11:43 ---Kunpa Google Play tekisi saman Thumb
--- Lainaus päättyy ---
Google Play:hin tulevat sovellukset tarkistetaan ennen sinne pääsyä, ja myös myöhemmin.
--- Lainaus ---Now Verify Apps will check every app before it is installed — and will regularly check that all of a user's installed apps are "behaving in a safe manner."
--- Lainaus päättyy ---
K.E.V:
Todellisuus ja taru ;D
Tuhannet menivät lankaan: Android-huijaus nousi Google Playn suosituimmaksi sovellukseksi
http://www.tivi.fi/kaikki_uutiset/tuhannet+menivat+lankaan+androidhuijaus+nousi+google+playn+suosituimmaksi+sovellukseksi/a980304
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11038767
--- Lainaus ---Google sai tarpeekseen – Heitti 60 000 sovellusta Play-kaupasta
--- Lainaus päättyy ---
http://www.digitoday.fi/mobiili/2013/04/09/google-sai-tarpeekseen--heitti-60-000-sovellusta-play-kaupasta/20135132/66
99:
Saanko kysyä että miten nämä viestisi liittyvät Microsoftiin?
Niin ja tuo "huijaus" mihin viittaat, oli vain ohjelma mikä ei tehnyt mitään, toisin kuin nyt kyseessä olevat kalastelusovellukse t.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta