Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Vottovaara?
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: kaarina - 27.08.2014 kello on 12:47 ---Mielenkiintoista kuulla, että olet tuolla pän liikkunut!
Niin, se eka pohdintani oli se, että mahtaako tie Himolaan olla ajokelpoinen, olin henkisesti varautunut siihen, ettei edes sinne pääse.
Siinä mielessä turha kysymys Sukkajärven ja Himolan välisestä maastosta. Olen klylä googlekarttaa zoomaillut siinä määrin, että Himolasta koilliseen tiedän menevän melkoisen pitkället.Kaarina jonkin asteisen tien, minkä päätytyyä patikoidaan perille.
Olitteko siis myös Vottovaaralla, vaiko vain sen lähettyvillä?
t.Kaarina
--- Lainaus päättyy ---
Käytiin ylemmän nuolen osoittamalla kukkulalla, jossa jonkun henkilöautokin oli. Ainakin siinä kohden tie oli aivan ajokuntoinen. Siitä luoteeseen on Vottovaaran alue, jota kiertää ympäri jonkunlainen tie.
Joku vuosi sitten ajettiin läpi Pieningänsalon Porajärveltä Mujejärvelle ja Kostamukseen. :)
kaarina:
Vau tuosta kartasta!! Mistä niitä mahtaa saada? Pitäätäkö se sun mielestä paikkansa ja mikä mittakaava?
Kaukaako itse kävelitte siihen? Ja pakko udellla, että miksette käyneet Vottovaaralla?
Oletko ollut Himolassa, millainen paikka lienee, löytyykö turvallista asuntoauton säilytyspaikkaa?
Onko noi seudut semmoisia, että saa tehdä tulet ilman lupaa?
Karhuja?
Mitä muuta, kerro kaikki!!
t.Kaarina
kaarina:
https://maps.google.fi/maps/myplaces?vpsrc=6&ctz=-180&abauth=53fdb7782HmH3o20qH1WQYBrzJODd0Qn7eo&vps=5&num=10
Jos tuosta aukeaa kartta, niin ei noissa kahdessa ihan mittasuhteet mun mielestäni pidä paikkansa! Paperisessa ja googlen sateliittikuvassa siis.
http://goo.gl/maps/GJUFvhttp://goo.gl/maps/GJUFv
t.Kaarina
kaarina:
No joo, ei näy. Jostain syystä ei suostu lähettämään vanhalla googlemapsilla tehtyä karttaa ja uutta en näköjään osaa käyttää tai se ei suostu toimimaan. Harmi. Mutta eivät näyt' siis oikein yks yhteen olevilta ne eri kartat :)
t.Kaarina
mjh48:
Olisiko tuosta iloa tai hupia edes :laugh:
http://afanas.ru/maps/kar-ind.html
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta