Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

GMC matkailuauto

<< < (3/6) > >>

146944:

--- Lainaus käyttäjältä: Catiska - 30.07.2014     kello on 18:53 ---Toki kävin sisällä. Alkuperäistä näytti olevan ja kokonaisuutena autolla on hyvin vähän ajettu.

Tekniikkana tuossa on tosiaan Buickin 455/th425 eli tornadosta otettu. Siis isolohko kasi ja etuveto. Takateli on matalattiamallia ilmajousituksella. Runko alumiinia, korin alaosa lasikuitua, ikkunalinjan alapuolelta ylöspäin paksua alumiinia. Painoa n. 5t.

--- Lainaus päättyy ---

Oldsin Toronadosta lainattu...jne.

Catiska:

--- Lainaus käyttäjältä: 146944 - 30.07.2014     kello on 21:30 ---Oldsin Toronadosta lainattu...jne.

--- Lainaus päättyy ---

Juu, Oldsmobilehan se elimenluovuttaja oli. Moneen noihin on vaihdettu Cadillac Eldoradon moottori, aavistuksen riuskempi kun on ja massaa moottorilla on kiskottavana ihan riittämiin.

146944:

--- Lainaus käyttäjältä: Catiska - 30.07.2014     kello on 21:37 ---Juu, Oldsmobilehan se elimenluovuttaja oli. Moneen noihin on vaihdettu Cadillac Eldoradon moottori, aavistuksen riuskempi kun on ja massaa moottorilla on kiskottavana ihan riittämiin.

--- Lainaus päättyy ---

Tai Chevroletin 6,5 Td.

Catiska:
Liekkö noihin vanhoihin paljoakaan on asennettu tuota Chevyn dieseliä? Jotta siinä olisi taloudellisesti järkeä pitäisi ajaa paljon. Ja kuka tuon ikäisen hienon vanhuksen omistava ajaisin niin paljon että kannattaisi? Lisäksi melua tulee lisää ja tuon koneen ymppääminen GMC:n voimansiirtoon niin että moottorin ohjaus toimii kunnolla vaatii taas lisää puuhaa.

Kaipa joku moisia vaihtoja tehnyt, itse en ole kuullut.

Sent from my ICONIA W700 using Tapatalk

146944:
Amerikan sivustoilla aika yleistäkin.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View