Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Oliskohan apua?
Dorotea:
Nyt kun ennakkoäänestys on alkanut, niin mahtaisko auttaa jos kiinnittäisi postilaatikkoon seuraavanlaisen tiedotteen? Välttyisi turhalta paperitulvalta.
Olen jo äänestänyt.
Ei vaalimainoksia, kiitos!
Weicco:
--- Lainaus käyttäjältä: Dorotea - 6.04.2011 kello on 17:38 ---Nyt kun ennakkoäänestys on alkanut, niin mahtaisko auttaa jos kiinnittäisi postilaatikkoon seuraavanlaisen tiedotteen? Välttyisi turhalta paperitulvalta.
Olen jo äänestänyt.
Ei vaalimainoksia, kiitos!
--- Lainaus päättyy ---
V*TUTTAA kun postilaatikko on noita mainoksia TÄYNNÄ!!!!!!
Taidan kerätä jokaisen ja vaalien jälkeen käyn ISKEMÄSSÄ ne itse ehdokkaitten postilaatikoihin >:( >:( >:( >:(
iso-juuso:
Meillä lukee laatikossa "ei ilmaisjakelua." Ainoatakaan vaalimainosta ei ole postissa tullut.
Dorotea:
Mutta silloin saattaisi täällä ilmestyvä hyvä ilmaisjakelulehti jäädä tulematta.
kimi:
Tippukoon tuohon lattialle eteiseen muun postin joukkoon, kyllä ne siitä peperinkeräykseen kulkee. Perheen elanto on aikoinaan osittain tullut mainosalan kautta ja sen takia ei ilmaisjakelua kielletä tähän huusholliin, tosin sitä ei kyllä tule luettua.
Se mitä minä en missään tapauksessa hyväksy on vaalimainokset jotka laitetaan autojen tuulilasinpyyhinten alle, se ei ole mikään postilaatikko. Viime eduskuntavaalien alla olin matkoilla ja auton tuulilasiin oli jaettu mainos joka oli kuivunut kiinni ja josta irtosi väriä lasiin poistamisen jälkeen.
Kovan väännön tämä aiheutti minun ja ehdokkaan välille kun vaadin häntä tulemaan lasia puhdistamaan. S-posteja liikkui useita ja hän syytti jakajaa joka oli jakanut mainokset autoihin eikä laatikoihin kuten sovittu. Yhtenä aamuna lasi kuitenkin oli todella hienosti puhdistettu.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta