Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Nalle vaunulla Norjaan!

<< < (19/34) > >>

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: Tikkakosken Diplomaatti -  4.07.2014     kello on 21:14 ---(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)


(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)


(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
Norjalaista sähkö ihmettä :o Mitä sanoo asiantuntiat?

--- Lainaus päättyy ---
Turistilta Rahat Pois -alue  Thumbd

Oisit vääntänyt nuo sukorasia solmuun, jotta nallit laukee - ei olis tuleville riesaa noista asennuksista ja korjaavat sitten kenties..
Tuo tummunine on seurausta liiasta virranotosta liian pitkään - seuraavalla käyttökerroilla hapettumaa molemminpuolin liittimiä..

Kerran vastaavassa tilanteessa pehmeni pistotulppa, ja jäi toinen piikeistä pistorasiaan - meni rasia että tulppa vaihtoon.. kyllä CEE-rekkuloissa on enempi virralle pinta-alaa..

K.E.V:
Meillä oli kopparössä vanhoissa tauluissa sulaneita shukoja. Kun käyttää manuaalitoimista tunturikytkentää se vielä edesauttaa. Eipä ole enää niitäkään riesoja.

"Masi":
Siellä  norjassa on samannlaiset sähköt kuin täälläkin eli molemmissaa langoissa on virta noin 115 v.
Ja tuolla alueella näkyy olevan sitä hyppysähköstä kehitettyä sähköö. Ja tuo on sen näkönen jakokeskus että saattaa olla kolmaskin 115 v siinä keltavihreessä piuhassa eli voimaa suattaa olla.

"Masi":

--- Lainaus käyttäjältä: Alan -  4.07.2014     kello on 21:51 ---Komia Knaussi, lussus ulkonäöllä.  Thumb

--- Lainaus päättyy ---

Ei taia olla knaussi vaan  tabbert.
http://www.tabbert.de/en/models/puccini.html

K.E.V:
Taisi risto tarkoittaa eturakennelmaa. Tuskin ajomatka niin sekaisin pisti että Polarin noihin ehdokkaisiin vaihtaisi,eikä täällä edes ole auringonpistosta voinut saada.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View