Tekniikkakeskustelut > Primus

primus 2470 ei syty?

<< < (5/7) > >>

mjo33400:
Ohjauspaneelin nasta 8 on maa ja kun mittaat niin mittaa nastat1 ja 5 maata vasten käynnistyshetkellä. Mihin nastan 8 sininen johto menee? Näyttää tulevan eri värisenä liitinrimaan kuvassa kaksi. Onko pannun kiertovesipumppu sisällä?

nobody:



Pannun kyljessä oleva on luultavasti kiertovesi pumppu ja alta tulee 2:ski johtoa jotka menevätmustaan boksiin 8-1on13v ja 8-5 on13v ja toi sin on arvoitus

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: nobody - 30.06.2014     kello on 20:07 ---
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
Pannun kyljessä oleva on luultavasti kiertovesi pumppu ja alta tulee 2:ski johtoa jotka menevätmustaan boksiin 8-1on13v ja 8-5 on13v ja toi sin on arvoitus

--- Lainaus päättyy ---

Mittaa nyt siitä toisen kuvan liittimestä punaiseta ja maasta mikä ilmeisesti on harmaa. Siteen keltaisesta ja mustasta.

nobody:
Valkoinen oli maa valk-pun 12v,valk-kelt 12v

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: nobody -  1.07.2014     kello on 11:20 ---Valkoinen oli maa valk-pun 12v,valk-kelt 12v

--- Lainaus päättyy ---

Vasemmalle menevä musta on maa pannulle ja keltainen lämmityskäsky, ohjauspaneelin nastasta 5 lähtevä pu yhtyy keltaiseen. Tarkista pannulle menevän mustaan johtoon liittyvä harmaa, pitää olla maa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View