Tekniikkakeskustelut > Truma
Truman käynnistys
trumatic:
Mulla on vanha 5002 lämmönsääimen ku painaa pohjaan ja käänttää isommalle niin kipinä syttyy ja vähän aikaa ku painaa niin jää palamaan. Ja jos oikein muistan niin yrittää antaa kipinää ku kääntää lämpötilan säädintä isommalle. Ja rollille. Voin myydä sulle tuon auton niin on sullakin sitten ollu truma lämmitin. Eikä ois hinnalla pilattu kampe :D
Rölli:
--- Lainaus käyttäjältä: trumatic - 22.06.2014 kello on 22:01 ---Mulla on vanha 5002 lämmönsääimen ku painaa pohjaan ja käänttää isommalle niin kipinä syttyy ja vähän aikaa ku painaa niin jää palamaan. Ja jos oikein muistan niin yrittää antaa kipinää ku kääntää lämpötilan säädintä isommalle. Ja rollille. Voin myydä sulle tuon auton niin on sullakin sitten ollu truma lämmitin. Eikä ois hinnalla pilattu kampe :D
--- Lainaus päättyy ---
rupes heti kiinnostaa,onks siin kasikone ja automaatti?
trumatic:
--- Lainaus käyttäjältä: rolli4x4 - 22.06.2014 kello on 22:11 ---rupes heti kiinnostaa,onks siin kasikone ja automaatti?
--- Lainaus päättyy ---
Jos oikei muistan niin on,mutta ne on sun tallin lattialla oottamassa paikalleen laittoa :laugh:
mjh48:
--- Lainaus käyttäjältä: assertapani - 22.06.2014 kello on 21:23 ---Lämmitin on Trumatic ja etupellin alta tosiaan löytyy motikka, joka on riittän suuri sisältämään pari paristoa, mutta sellaisia siellä ei taida olla. Motikka näyttää punaista valoa. Motikkaa ei ole äkkiseltään helppo avata.
Ylhäällä vasemmalla on kytkin, portaaton 5:n asteikko ja toisaalta asennot, joista yksi on A, toinen ympyrä ja kolmas muistuttaa tonttulakkia. Oikealla on pyöreä nuppi, jonka asteikko on 0 sekä 1-10.
--- Lainaus päättyy ---
Jos sinulla on mahdollisuus ottaa kuvia ja laittaa ne tänne olisi asiaan helpompi ottaa kantaa
Olisiko siinä tuo paristokäyttö korvattu akkukäytöllä, nimittäin jos siinä mötikässä palaa punainen valo
Kamiinan pitäisi tosiaan syttyä painamalla ja pitämällä painettuna jonkin aikaa siinä päällä olevaa säätönuppia, joka säätää lämpötilaa
Se toinen säätö liittyy puhaltimen ja sen puhallusnopeuteen, lisäksi siinä on automaatti ja käsiasennot
Nämä oletuksena näkemättä lämmitintä tai kuvia siitä
Täällä on myös paljon parempia asiantuntijoita kuin minä ja myös hedän on helpompi neuvoa jos näkevät minkälaisesta lämmittimestä on kyse
juhatapani:
Kuvassa oikea.jpg olevaa säädintä painamalla ei kuulu mitään (pietson) naksautusta, pitäisiköhän? Vai pitäisikö sitä painaa ja kääntää samaan aikaan?
Hurina kyllä alkaa laitteesta kuulua kun kuvan vasen.jpg säädintä käännetään (ja valitaan man tai auto).
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta