Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Ducato nykii välillä...

<< < (2/4) > >>

Rölli:
ite vaihtasin suodattimen ja kokkeilisin joko pelaa.. eik' vaikuta vaikk vast vaihettu , vois olla suodattimen tiiviste vika..

Haapaniemen Paroni:
Polltto aine puoli ei ole kunnossa..

146944:
Uusi suodatin on kotona.Vaihdan maanantaina kun  pääsen sinne asti...Edellisellä,vanhalla suodattimella ei ollut mitään ongelmia.Tämän nykyisen vaihdoin joulunkorvilla.Auto seisoi sen jälkeen vappuun asti,ja nyt sitten tuli nuo em.ongelmat.Kiristi n äsken suodatinta -->suodatinavaimella ,ja käytin autoa varmaan puolituntia ilman ongelmia.Ajelen huomenissa 250 km,ja se jo näyttää auttoiko asiaa.

jus66si:
Kun vaihdat sen suodattimen, niin laita siihen puhdasta dieseliä valmiiksi. Sitten paikalleen ja kone käymään.(Alfamerin oppaan ohje). Kun sinne laittaa sen dieselin valmiiksi se nopeuttaa polttoainekierron normalisoitumista.
Kuivana ei saa pumppua käyttää. Luultavasti sulla on jonkun liitoksen välistä se ilma päässyt sinne järjestelmään kiusaamaan.

Catiska:
Täytä se suodatin niin että uusi diesel menee suodattimen läpi, ei niin että kaadat molemmin puolin koska silloin jörjestelmöösi joutuu suodattatonta dieseliä.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View