Tekniikkakeskustelut > Katsastus
Sammutinta ei enää tarkasteta katsastuksessa!
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: pouhe - 9.08.2014 kello on 11:31 ---Ilmastointia asuntoautossa/-vaunussa pidetään lähes pakollisena ja samaan aikaan itketään 20€ sammuttimen tarpeellisuutta.
--- Lainaus päättyy ---
Tuskinpa nyt sentään... Mutta se, että mokoma ei enää ole katsastusvaruste, on hyvä. Jos leima loppu tänään, niin ei tarvi vartavasten lähteä 'tarkastukseen', :laugh: , 400km päähän, jos sattuu katsastus olemaan huomenna. Se on sentään vain 400 edestakaisin.
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: Captainkidd - 9.08.2014 kello on 11:48 ---Mulla on sammuttimia joka luukussa, käden ulottuvilla. Mistähän noita hyväksytty-tarroja sais ? Vois joskus sihauttaa jokaista, ja liimata sitten tarran joka potun kylkeen. ::)
--- Lainaus päättyy ---
Mitä tarroja se vaatii. Tussilla uusi päivämäärä, kun se on vain itselle muistutus, milloin tarkastettu.
Mikkoko:
Onko tähän asiaan tullut muutosta?
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: Mikkoko - 7.05.2015 kello on 09:32 ---Onko tähän asiaan tullut muutosta?
--- Lainaus päättyy ---
Eilen kävin katastamassa kulkimen. Ei katastaja ollut kiinnostunut sammuttimesta. :)
Oulaa:
Mulla on kaksi sammutinta autossa .
Niin kun kopauttaa pullon pohjaan ja kallistelee pulloa niinkuin tarkastajakin ja mittarissa on paineet.
Tunteeko/kuuleeko sen jauheen liikkeen sielä sisällä .
Onko näillä pulloilla maksimi ikä merkitty .
Mutta eikö asetuksessa vaadita asuntoautoon sammutin ja palomäääräyksissä vaadita tarkastuttamisvelvo llisuus vuosittain vai joka toinen.
Ei kai asia ole muuttunut katsastaja ei vain valvo sitä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta