Tekniikkakeskustelut > Truma

Paineen säädin?

(1/2) > >>

perho-ukko:
Poika osti vanhan vaunun,Sprite,siinä on Truman pistelämmitys,kaasuletkuun oli aikaisempi omistaja laittanut päältäpainettavan säätimen,0,5 b,eikö se ole vähän liikaa,mikähän siihen kuuluisi,kaasuverkosto on kaikille laitteille sama,jääkaappi,liesi,lämmitin! Kielsin käyttämästä,ennen kuin asia tutkitaan !

Rölli:
en tiiä minkä ikänen vanha on mutt 30millibaarii, joissaain oikeen vanhois 50millibaarii , toi 0.5baarinen on aika vaarallinen toss systeemissä

perho-ukko:

--- Lainaus käyttäjältä: rolli4x4 -  8.06.2014     kello on 12:10 ---en tiiä minkä ikänen vanha on mutt 30millibaarii, joissaain oikeen vanhois 50millibaarii , toi 0.5baarinen on aika vaarallinen toss systeemissä

--- Lainaus päättyy ---
  Mallia -80 !

Rölli:

--- Lainaus käyttäjältä: perho-ukko -  8.06.2014     kello on 12:11 ---  Mallia -80 !

--- Lainaus päättyy ---
uus vehe 30mbar jos on suomen kilviss ollu

perho-ukko:
Suomessa ollut,poistettu rekisteristä,ollut kirvesmiesten käytössä,paperit on ,ja ihme,täysin kuiva,poika on innokas kalastaja,sitoo perhoja ja kiertää jokia,meinaa tehdä tuosta tukipaikan,hän on töissä huonekalutehtaalla,ja taito riittää kunnostamiseen,myös verhoilu,avitan noissa turvallisuus asioissa,nyt ensin kaasujärjestelmä kuntoon !

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View