Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Hintojen löytäminen reissua suunniteltaessa

<< < (2/3) > >>

ihaa:
No kovinhan on taas tyhmä aiheen aloitus, no enpä tehnyt minä en vaikka niin ehkä luullaankin...poist aisin koko ketjun jos voisin.  >:(

Olisi pitänyt aloittaa KEV:n mainitsemasta " ylemmästä linkistä" nyt kukaan ei voi sitä tarkistaa vaikka haluaisikin...mutta eihän KEV halua itsekkään näin tyhmää ketjun aloitusta kontolleen. :-X

K.E.V:
Se "linkki" sattui olemaan neuvo Alan:lle mahdollisesta majapaikasta.
http://www.camping-leclos.fr/access.html
Aika hassua olisi siitä aloittaa?
Lisäksi olisi aika naivia olettaa että manner-eurooppalaisilla sivuilla olisi suomenkieli.
Mikäli jonkun maan kohteet kiinnostaa mihin on menossa, kysele. OMASSA KETJUSSASI
Annan neuvoja mielelläni mikäli kykenen.

ihaa:
Mutta hintaahan tässä "ketjussa" kysytään...

"Masi":
ihan viisas otsikko ja ketju. hankala niitä kaikkia hinta tietoja ja niiden etsimistä on etsiä toisten reissujen seasta. painoi tykkää nappia. off t... ;)

seppoko:
Kun tällaisessa ketjussa kerrotaan alueiden hintoja, niin siinäkin on omat vaaransa. Esim. me kuljemme pääsääntöisesti keväisin ja  syksyisin, sekä käytämme ACSI-ALENNUKSIA ja joku muu kulkee korkeasesongin aikaan, niin hinnoissa on huima ero. Sen takia  olisi ehdottomasti viisaampaa tarkistaa nettisivuilta oman loman ajankohtaiset hinnat. Muuten voi  tulla pettymyksiä ja budjettiin pahoja heittoja. Ja sitten vielä matkaseurueiden koostumuksesta johtuvia eroja. Tuolla Euroopassa on yleisesti paikka+henkilö hinnoittelu.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View