Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Ilmastoinnin tarpeellisuus reissussa

<< < (25/48) > >>

Moppc:
Väitän, että tämä asia on silkan sietokyvyn lisäksi myös tottumiskysymys. Toiset lähtökohtaisesti mukautuvat nopeammin lämpöön, josta pitävät jo muutenkin.

Iltasella, jos on "vain" +22-24, niin pitää meikäläisen jo pitkähihaista kattella päälle. Nyt pitkästä aikaa ei ole pariin viikkoon tarvinnut villasukkia ja untuvapeittoa unikaverina. Työhuoneen termarin olen säätänyt tappiinsa (+26) mutta ei vaan nouse ylemmäs kuin +25.

Välillä kun näin jotain värkkäilee, niin tokihan tulee hiki. Vaan eipä lämmin kyä vilukissaa haittaa.  ;D


K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Ipsu - 28.07.2014     kello on 13:23 ---......

--- Lainaus päättyy ---
Etuteltta ja Etukatos 2 täysin eri asiaa, katoksessa ilma liikkuu, teltassa hiessään paahtuu

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Roksis - 28.07.2014     kello on 08:48 ---Aika tiukka kannanotto. Entäs se toinen siinä melkein vieressä joka tekee samaa hommaa, eikä ole ilmastointia.  :P

--- Lainaus päättyy ---
Nukkuu päivällä ulkona markiisin alla ;) Ja sanoivat,että ostavat ilmastoinnin Hobbyyn.....

pamaus:
Mulla on tuo reimon rollihome se on tarvittaessa molempia.

Ensin se on pussimarkiisisi ja sitten siihen voi laittaa seinät tarvittaessa. Aika kätevä.

kimi:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 28.07.2014     kello on 13:25 ---Kimillä on tarpeettomana käytetty ilmastointilaite, ei kun kauppoja hieromaan.  :)

--- Lainaus päättyy ---

Sille on varattu projektivaunu jota ei laiteta liikenteeseen ja käytössä harrastetallilla kesäisin. Paikka sellainen, että ilmastointi ajaa asiansa ja varjoon sitä vaunua ei saa jos se ei satu mahtumaan muitten projektien sekaan.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View