Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Ducato kytkin luistaa

<< < (13/40) > >>

kimi:
Ikävä asetelma.

Kytkin on vaihdettu yhdessä korjaamossa samaan aikaan kun laatikko on ollut irrallaan korjattavana toisessa. Raskone on siis laittanut paikalleen laatikon ja nyt joku tökkii. Jos Raskone löytää jonkun oman mokansa asia ok ja luultavasti kantaa vastuunsa, mutta jos löytyykin jotain minkä toinen on tehnyt väärin ja heille ei ole annettu mahdollisuutta korjata virheensä itse saatat taas kerran joutua maksumieheksi.

Toivottavasti asia selviää ja lisälaskuja ei tule

hartsakoski:
No jo ois luullu vastusten tuossa hommassa riittäneen!

JPVäisänen:

--- Lainaus käyttäjältä: hartsakoski - 11.06.2014     kello on 23:13 ---No jo ois luullu vastusten tuossa hommassa riittäneen!

--- Lainaus päättyy ---
Elä muuta sano..
Soittivat just Raskoneelta ja meinasivat että oli asentajalta jäänyt vaihdepaakan säätö tekemättä mikä kuulunee asiaan ja näin ollen kutsui minut maanantaina auton kanssa Ruskoon. Ehkä tässä on valoa näkyvissä. Tosin olivat sössineet keskulukituksen sähköt pois päältä mutta tod. näk. piuha on vain irti.
Ja nyt kun kytkinpoljinkin on oikialla kohtaa niin vakkarin magneettikytkin pitää "säätää" uudelleen :)

Vaikka olen tässä joskus taannoin morkannut Oulun Raskonetta niin ovat näköjään parantaneet tapojaan ja asiakaspalvelukin sujuu hienosti. Pitää muistaa kiittää kavereita maanantaina.
Mutta ennenkuin seuraavaalle remontille pyydän tarjousta sieltä niin en hinnoista sano tässävaiheessa mitään muuta kuin että kytkimen vaihto oli samanhintainen kuin Virho&Raitiolla.

Se mitä odotan on vastaus mun korvausvaatimukseen minkä lähetin Virho&Raitiolle. Voipi olla että tulee tai on tulematta mielenkiintonen puhelinsoitto kunhan saavat kirjeen. Oli näet kuluttaja-asiamiehen neuvo tehdä vaatimus kirjallisena.

Aippe:
Raskoneesta ei ole muita kokemuksia kuin vastenmielinen korjaamopäällikkö niiltä ajoin kun tuli oltua kaupparatsuna. Eikä taida tullakkaan.

hartsakoski:

--- Lainaus käyttäjältä: Aippe - 12.06.2014     kello on 19:15 ---Raskoneesta ei ole muita kokemuksia kuin vastenmielinen korjaamopäällikkö niiltä ajoin kun tuli oltua kaupparatsuna. Eikä taida tullakkaan.

--- Lainaus päättyy ---
Juu,ne on menneitä,aika vasta on uusi päällikkö aloittanut hommansa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View