Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Karavaanarihenki

<< < (9/20) > >>

trapper:
tehtiinpä testi viime kesänä,odotettiin et vastapuoli moikkaa ja sit vasta me,tulokset asuntoautot 25% moikkas vaunut 80%,sit me moikattiin ekaks,asuntoautot 35%,vaunut 95%,meillä on vaunu perässä,mitäpä tästä voimme huomata varmaan et asuntoautoista ei voi irrottaa käsiä ohjauspyörästä varmaan huonot ajoominaisuudet kyseessä

seppoko:
Kun tämä meni nyt jokakeväiseksi moikkaamiskeskustel uksi, niin.....



No, enpä viittikään, kun ei siitä kuitenkaan tule valmista.  :D

K70:
Voihan ehkä olla, että noilla autoilla on enemmän liikkeellä vuokraajia, joita vähät kiinnostaa muut kotilot tien päällä, vaan ainoastaan päästävä suunniteltuun kohteeseen.
Toinen voi olla esim. Motocrossari, joka asuu tilanteen saneleman pakon edessä ison osan ajasta asuntoautossa, eikä karavaanarit voisi vähempää kiinnostaa.

Noissa tuskin lapa nousee.

jus66si:
Aina morjenstellaan, ulkomaalaistenkin matkakulkimien kanssa.
Kun aito reissumies morjestaa, siinä käden nostolla lähtee tittelitkin ja kielimuurit kuvainnollisesti pois.

Joskus jos joku jättää vastaamatta, pitää ymmärtää. Voi olla pitkät kilometrit takana, tai ilta-aurinko eressä.


Moppc:

--- Lainaus käyttäjältä: jus66si - 17.05.2014     kello on 00:03 ---Aina morjenstellaan, ulkomaalaistenkin matkakulkimien kanssa.
Kun aito reissumies morjestaa, siinä käden nostolla lähtee tittelitkin ja kielimuurit kuvainnollisesti pois.

Joskus jos joku jättää vastaamatta, pitää ymmärtää. Voi olla pitkät kilometrit takana, tai ilta-aurinko eressä.

--- Lainaus päättyy ---

Juurikin näin. Aina moikataan hyvillä mielin.  Thumb

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View