Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

kuinka paljon maksatte sähköstä ?

<< < (2/2)

Alan:
Oliko se 6,3 senttiä kWh. Siirtohintaa en muista, samaa luokkaa tai ihan pikkuisen vähemmän.

Kk-maksu taisi olla 2 euroa ja sähkö on 100% uusiutuvista lähteistä (en kylläkään vastusta ydinsähköä, mutta tämä oli silloin halvin tarjous).

Kraft&Kultur.

seppoko:
                      Energia   Siirto     Vero        Yht.

Talvipäivä          7,11       6,03      2,1          15,24

Muu aika           5,29       1,75      2,1            9,14

Lisäksi perusmaksut. Vero hieman pyöristetty

Energian toimittaa Etelä-Savon energia Mikkelistä.

Siirron suorittaa Savon Voima

joo o:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 24.03.2011     kello on 12:50 ---Miten tuo sun sähkövero voi olla noin pieni ???

Meillä se on muistaakseni jotain 2.09snt/kWh

--- Lainaus päättyy ---

Se oli nyt tämän laskun hintatieto. Siinä kyllä luki että se on jatkossa jotakin 2 ja hituja päälle!

vippe:
120neliöö suorasähkölämmitys asuintila plus varustekoppi(patteri plus puhallin) n. 8neliöö plus autotalli(hallilämmitin marraskuusta käynnissä)..11.3.2010-7.3.2011 tasauslasku tul juur ja koko tuolta ajalta 1917,76e eli keskihinta 5,67/kwh
Nii siis tohon pääl tulee viel siirtomaksu 700-900e/vuosi..keles..

kany:
Muista noita senttejä mutta meillä on etäluettava mittari joten lasku tulee kuukausittain todellisen kulutuksen mukaan. Joulukuu oli 280€, tammikuu 300€, Helmikuu 280€ ja mitäkähän mahtaa Maaliskuulta tulla  :o ... Kesällä onneks laskut on sitte pienempiä  8)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View