Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
kuinka paljon maksatte sähköstä ?
Alan:
Oliko se 6,3 senttiä kWh. Siirtohintaa en muista, samaa luokkaa tai ihan pikkuisen vähemmän.
Kk-maksu taisi olla 2 euroa ja sähkö on 100% uusiutuvista lähteistä (en kylläkään vastusta ydinsähköä, mutta tämä oli silloin halvin tarjous).
Kraft&Kultur.
seppoko:
Energia Siirto Vero Yht.
Talvipäivä 7,11 6,03 2,1 15,24
Muu aika 5,29 1,75 2,1 9,14
Lisäksi perusmaksut. Vero hieman pyöristetty
Energian toimittaa Etelä-Savon energia Mikkelistä.
Siirron suorittaa Savon Voima
joo o:
--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 24.03.2011 kello on 12:50 ---Miten tuo sun sähkövero voi olla noin pieni ???
Meillä se on muistaakseni jotain 2.09snt/kWh
--- Lainaus päättyy ---
Se oli nyt tämän laskun hintatieto. Siinä kyllä luki että se on jatkossa jotakin 2 ja hituja päälle!
vippe:
120neliöö suorasähkölämmitys asuintila plus varustekoppi(patteri plus puhallin) n. 8neliöö plus autotalli(hallilämmitin marraskuusta käynnissä)..11.3.2010-7.3.2011 tasauslasku tul juur ja koko tuolta ajalta 1917,76e eli keskihinta 5,67/kwh
Nii siis tohon pääl tulee viel siirtomaksu 700-900e/vuosi..keles..
kany:
Muista noita senttejä mutta meillä on etäluettava mittari joten lasku tulee kuukausittain todellisen kulutuksen mukaan. Joulukuu oli 280€, tammikuu 300€, Helmikuu 280€ ja mitäkähän mahtaa Maaliskuulta tulla :o ... Kesällä onneks laskut on sitte pienempiä 8)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta