Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Viinan juonti ja osto. Mistä ja halvalla?
HarriOlavi:
Voimia "taisteluun," katso viimeiseen saakka. Thumb Thumb
(suurin piirtein tiedän prosessin raskauden. "Taistelin" 90-luvun loppupuolelta lähes 7 vuotta tapaturmavakuutusyh tiön kanssa työtapaturma-asiasta, lopulta voittaen.
Uusien EU:n sosiaalilain-,ja tapaturma-asioiden säädösten takia alkoi taas uusi prosessi keväällä. Loppua ei näy...parhaillaan yksi asia Vakuutusoikeudessa, toinen tapaturma-asioidenmuutoksenhakulautakunnassa)
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Weicco - 11.11.2015 kello on 11:16 ---Siis huomenna tuomiostudio pystyyn ja päätöstä odottamaan.
--- Lainaus päättyy ---
Ja nyt ryyppy murheeseen :-[ ................... ..
Teukka-74:
http://yle.fi/uutiset/alko_voi_huokaista_helpotuksesta__suomi_saa_kieltaa_alkoholin_etamyynnin/8449867
p*ska päätös. Monopolit rulettaa.
Mutta tsemppiä Jampalle taisteluun Thumb
jamppa508:
--- Lainaus käyttäjältä: Teukka-74 - 13.11.2015 kello on 09:45 ---http://yle.fi/uutiset/alko_voi_huokaista_helpotuksesta__suomi_saa_kieltaa_alkoholin_etamyynnin/8449867
p*ska päätös. Monopolit rulettaa.
Mutta tsemppiä Jampalle taisteluun Thumb
--- Lainaus päättyy ---
Ei astu tämä määräys vielä voimaan, kun asian käsittelyhän on vielä hovioikeudessa kesken ;D ja sittenhän on vielä se Korkein oikeus
Kiitos! Kyllä puhtia riittää Thumb
Arska:
Eikös ne eilen sanonut uutisissa että jokunen vuosi tuossa menee ennenkuin asia on selvä..
Sent from my iPad using Tapatalk
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta